Kursy offshore - Vulcan Training & Consultancy
Basket
×
Basket
×
Filters
Sort:

Trainings Offshore Oil & Gas OPITO

OPITO to globalna organizacja non-profit, która zajmuje się podnoszeniem kompetencji pracowników przemysłu energetycznego Oil&Gas. Akredytowane przez OPITO centra szkoleniowe funkcjonują już w ponad 50 krajach. U podstaw założeń organizacji leżą solidne standardy szkoleniowe, które zaspokajają specyficzne potrzeby branży. W efekcie na rynku pojawia się coraz więcej wysoko wykwalifikowanych pracowników.

 

Szkolenia OPITO Szczecin - dla kogo? 

 

Szkolenia OPITO dedykowane są osobom, które planują lub już pracują w przemyśle naftowo-gazowym na morzu lub na instalacjach offshore (platformach wiertniczych, wydobywczych czy na jednostkach pływających przeznaczonych do obsługi tychże instalacji). Kurs przygotowuje do bezpiecznej pracy na morzu, a także uczy podejmowania samodzielnych i właściwych dla okoliczności decyzji, które zapewniają bezpieczeństwo w trakcie różnych sytuacji kryzysowych. Kursy przeznaczone są także dla firm zatrudniających pracowników. 

 

Kurs offshore Szczecin: BOSIET + CA-EBS

 

Szkolenie BOSIET + CA-EBS to pierwszy krok w kierunku pracy w przemyśle naftowo-gazowym lub na instalacjach offshore. OPITO kurs BOSIET dedykowany jest osobom, które nigdy nie pracowały w tej branży lub ich certyfikaty wygasły. Zakres szkolenia to: HUET (Helicopter Underwater Escape Training), Safety induction, Sea Survival with First Aid, Fire Fighting and Self Rescue. Na kurs offshore składa się część teoretyczna oraz praktyczna. Pierwszą realizujesz poprzez platformę edukacyjną on-line w dogodnych dla siebie warunkach. Część praktyczna zajmuje jeden dzień i odbywasz ją w naszym Centrum. 

 

Na kursie BOSIET Szczecin poznajesz technologie poszukiwania i wydobycia ropy oraz gazu na morzu wraz z identyfikacją zagrożeń i zarządzaniem ryzykiem. Uczysz się indywidualnych technik ratunkowych oraz udzielania pierwszej pomocy. Do tego nabywasz wiedzę związaną z procedurami awaryjnymi, ewakuacji ze śmigłowca oraz działań związanych z pożarem i ewakuacją z zadymionych pomieszczeń. 

 

Aby zachować ciągłość uprawnień najwcześniej 3 miesiące przed upływem ważności kursu wybierz szkolenie FOET. Jest to kurs, który odświeża wiedzę i umożliwia utrzymanie uprawnień nabytych na szkoleniu BOSIET. 

 

Dodatkowe wymagana Morze Północne: szkolenie Escape Chute 

 

Musisz wiedzieć, że kraje ościenne Morza Północnego mają odmienne wymagania co do kompetencji w zakresie podstawowych szkoleń bezpieczeństwa. Aby więc nic Ci nie przeszkodziło w pracy, zalecamy wykonanie szkolenia Escape Chute. Jest to rękaw ucieczkowy, który jest również nazywany MES - Mass Evacuation Systems. 

 

Natomiast jeśli chcesz pracować w sektorze brytyjskim Morza Północnego to zalecamy zrobienie pomiaru szerokości ramion - Shoulder Measurement. Pomiar ten jest wymagany do wejścia na pokład helikoptera i przydzielenie miejsca przy oknie o odpowiednich wymiarach. Pomiar służy więc do rozmieszenia osób jak najbliżej miejsca ewakuacyjnego zgodnie z rozmiarem ciała.

 

Wymagane certyfikaty 

 

Przed wykupieniem kursu zalecamy dokładne sprawdzenie wymagań przyszłego pracodawcy. Niektóre firmy wymagają dodatkowej certyfikacji oraz spełnienia wewnętrznych wymagań dotyczących kompetencji. Zapraszamy także do skorzystania z naszego doświadczenia. Doradzimy w zakresie ogólnych wymagań szkoleniowych w różnych regionach geograficznych świata.