Kursy IRATA - Vulcan Training & Consultancy
Basket
×
Basket
×
Filters
Sort:

Trainings IRATA

IRATA jest najbardziej prestiżowym certyfikatem wśród techników dostępu linowego, który poświadcza zdobyte umiejętności. Organizacja IRATA (Industrial Rope Access Trade Association) już od ponad 25 lat analizuje wypadki i zdarzenia około wypadkowe, na których podstawie tworzy procedury bezpieczeństwa i szkolenia. W efekcie zwiększa się ilość pracowników odpowiednio przeszkolonych do wykonywania prac na wysokości. A posiadanie certyfikatu z akredytacją IRATA to swoista gwarancja zatrudnienia. 

 

Szkolenie IRATA poświadcza o specjalistycznych umiejętnościach oraz daje uprawnienia do pracy na wysokości, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa. Dlatego certyfikaty IRATA są uznawane za prestiżowe i honorowane na całym świecie.

 

Szkolenie IRATA - dla kogo?

 

Kurs Industrial Rope Access Trade Association dedykowany jest osobom, które planują pracę na wysokości lub już w niej uczestniczą. Szczególnie dla osób, które do wykonania swojej pracy potrzebują dostępu linowego oraz dla techników wysokościowych, generalnie dla osób, które muszą mieć umiejętności potrzebne do pracy na linach. Szkolenie IRATA podzielone jest na trzy poziomy: Level 1, Level 2 i Level 3 (L1, L2 i L3). 

 

Kurs IRATA w Vulcan Training - w pełnym zakresie dostępu linowego

 

IRATA L1 przeznaczony jest dla osób, które dopiero zaczynają i chcą mieć uprawnienia Technika Dostępu Linowego. Szkolenie trwa 5 dni, w tym ostatni dzień jest dniem egzaminacyjnym. Na kursie uczysz się o dostępie linowym, poznajesz techniki wertykalne i horyzontalne poruszania się po linach. Zdobywasz również wiedzę z zakresu ratownictwa i budowy stanowisk. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu otrzymujesz zaświadczenie i możesz przystąpić do pracy. Kurs jest ważny 3 lata i w tym czasie pracujesz pod nadzorem osób z certyfikatem L3. 

 

IRATA L2 dedykowany jest osobom, które posiadają już poziom L1, uczestniczą w pracach na wysokości lub w akcjach ratowniczych (ratownicy wysokościowych, ratownicy GOPR, TOPR, technicy wysokościowi IRATA L1) oraz mają udokumentowane minimum 1000 godzin pracy na linach. W ramach kursu nabywasz wiedzę z zakresu układów wyciągowych, ratownictwa oraz przygotowywania stanowisk i udziału w akcjach ratowniczych. Kurs daje uprawnienia do pracy i umożliwia osobom chętnym podnieść kompetencje o jeszcze jeden poziom. 

 

IRATA L3 jest ostatnim poziomem kompetencji. Umożliwia zdobycie wiedzy w pełnym zakresie dostępu linowego, uczy zaawansowanych technik ratowniczych oraz układów wyciągowych, przepisów prawnych i systemu certyfikacji IRATA. Uczestnik na tym poziomie posiada wiedzę, która uprawnia go do nadzoru pracowników z poziomem L1 i L2. Co za tym idzie, spełnia wszystkie wymagania i bierze pełną odpowiedzialność za osoby z nim pracujące. Kurs IRATA L3 umożliwia zdobycie stanowiska Technik Dostępu Linowego - Nadzorujący. Pracownik tak przygotowany odznacza się dużym doświadczeniem, które jest pożądane na rynku pracy. 

 

Jeśli chcesz podnieść swoje kompetencje do L3, musisz posiadać już certyfikat IRATA L2 przez co najmniej rok i przepracować jako L2 kolejne 1000h na wysokości. Dodatkowo dla osób z bardzo dużym doświadczeniem istnieje tzw. bezpośrednie przejście, które umożliwia zdobycie kwalifikacji na wyższy poziom bez przechodzenia standardowej ścieżki. Składa się z: przygotowania aplikacji dokumentującej doświadczenie, akceptacji IRATA, szkolenia i zdania egzaminów. 

 

Szkolenia IRATA Szczecin

 

Brak przeciwwskazań zdrowotnych i dobra kondycja fizyczna to podstawowe warunki dla zainteresowanych. Każda osoba, która bierze udział w kursie, musi mieć ukończone 18 lat i posiadać dokument tożsamości. 

 

Pamiętaj, że do pracy na wysokości należy oprócz dobrego przygotowania fizycznego mieć również odpowiednie przygotowanie psychiczne. Osoba pracująca na wysokości musi być przede wszystkim odpowiedzialna i panująca nad każdą sytuacją. 

 

Po zakończeniu kursu otrzymujesz certyfikat w języku angielskim i możesz prezentować się na rynku pracy jako technik dostępu linowego. Wszystkie dane, wymagania do udziału w szkoleniu i najbardziej popularne szkolenia znajdziesz na naszej stronie. Jeśli chcesz gwarancji najwyższej jakości szkolenia, wybierz Vulcan! 
IRATA Level 1
IRATA Level 2
IRATA Level 3
IRATA Training
IRATA assessment
IRATA Assessment + training day
Training day
IRATA Assessment + two training days