Training HUET+CA-EBS
Basket
×
Basket
×main-pic

HELICOPTER UNDERWATER ESCAPE TRAINING (with Compressed Air Emergency Breathing System)

HUET+CA-EBS

2799
PLN + VAT

3442.77 PLN (including VAT)


Training basic info

Course category Szkolenia OPITO
Code 5295
Duration 1 day
Certificate Validity 4 years
Accreditations single-course-sponsor

Upcoming dates

Date Time Location Vacant Seats
30.07.2024 09:00 Szczecin 14
06.08.2024 09:00 Szczecin 14
12.08.2024 09:00 Szczecin 12
20.08.2024 09:00 Szczecin 16

Course description

Kod Szkolenia

5295

Czas trwania

1 dzień

Wymagania wstępne:

Ważne świadectwo zdrowia.

 

 

Ważność certyfikatu

4 Lata

 

Kurs dedykowany:

Szkolenie przeznaczone dla osób, które wymagają transportu helikopterowego do miejsca pracy lub pracują na jednostce wyposażonej w lądowisko dla helikoptera.

Cel kursu:

Celem kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy dotyczącej wymagań i zasad bezpieczeństwa przed i podczas lotu helikopterem na istalacje morskie.

 

Opis:

Podczas szkolenia delegaci mają okazję odbyć ćwiczenia w basenie z wykorzystaniem symulatora helikoptera HUET, takiego samego w jaki wyposażona jest również marynarka wojenna RP, który symuluje lądowanie awaryjne śmigłowca na wodzie, włącznie z jego całkowitym zanurzeniem.

Delegaci nabierają świadomości o tym, czego mogą się w takiej sytuacji spodziewać oraz tego, iż podążanie za instynktem to nie jest prawidłowa ścieżka.

Szkolenie przybliża nam również procedury zachowania się na lądowisku czy podczas standardowego lotu; dostarcza wiedzy z zakresu prawidłowego użycia sprzętu ratunkowego wykorzystywanego w cywilnym transporcie lotniczym takim jak system oddychania sprężonym powietrzem CA-EBS (Compress Air Emergency Breathing System), rodzaje pasów ratunkowych czy kombinezonów transportowych.

 

Uzyskane kwalifikacje:

·         Znajomość zasad i procedur podczas transportu helikopterem z i na instalacje morskie oraz umiejętność ewakuacji z niego w sytuacjach awaryjnych.

·         Wiedza z zakresu prawidłowego użycia sprzętu ratunkowego wykorzystywanego w cywilnym transporcie lotniczym takim jak system oddychania sprężonym powietrzem CA-EBS (Compress Air Emergency Breathing System).

·         Umiejętność wejścia do tratwy lotniczej z wody.

 

Potwierdzenie realizacji kursu:

Certyfikat zatwierdzony przez organizację międzynarodową OPITO, który upoważnia do podróży helikopterem na instalacje morskie oraz statki naftowe lub gazowe.

Należy pamiętać, że niektóre firmy mogą wymagać specjalnej lub dodatkowej certyfikacji, aby spełnić wewnętrzne wymagania dotyczące kompetencji. Vulcan Training zdecydowanie zaleca sprawdzenie wymagań dotyczących kompetencji/szkolenia u operatora przed zarezerwowaniem kursu w Vulcan. Vulcan może doradzić w zakresie ogólnej certyfikacji wymaganej w określonych regionach geograficznych, ale mogą istnieć dodatkowe wymagania szkoleniowe zgodnie z lokalnymi lub wewnętrznymi wytycznymi firmy.

Przedłużenie ważności:

Kurs ważny jest przez 4 lata. Przed upływem terminu, aby zachować ważność zdobytych uprawień należy odświeżyć kurs OPITO HUET z modułem dotyczącym wykorzystania CA-EBS.

 

Co delegat powinnien ze sobą zabrać:

·         Ważne świadectwo zdrowia

·         Dokument tożsamości

·         Stroje kąpielowe, klapki i ręcznik

·         Skarpetki na zmianę

 

 

Clients have also bought